Prekių katalogas

Rekuperatoriaus oro srauto reguliavimas: kodėl svarbu tai atlikti?

 • Rekuperatoriaus oro srauto reguliavimas: kodėl svarbu tai atlikti?

  Rekuperatoriai yra dažnas vėdinimo sistemos įrenginių pasirinkimas, šių prietaisų populiarumas vis labiau auga. Tai lemia daugelis priežasčių, iš kurių svarbiausia – santykinai nedidelė prietaisų kaina ir efektyvumas. Šiame straipsnyje sužinosite, kodėl svarbu tinkamai reguliuoti oro srautą rekuperatoriuose ir galėsite pasinaudoti kitais specialistų patarimais tam, kad prietaisai veiktų pačiu didžiausiu įmanomu efektyvumu.

  Optimalūs veikimo procesai

  Rekuperatorius yra nedidelis, tačiau itin efektyvus prietaisas, veikiantis temperatūriniu oro mainų principu. Senas oras pašalinamas, o naujas paduodamas į patalpų vidų, tuo pačiu išlaikant šilumą. Atlikus papildomus valdymo nustatymus rekuperatorius dar gali atlikti ir vėsinimo funkciją (plačiau šia tema skaitykite straipsnyje „Ar sudėtingas rekuperatoriaus valdymas?“).

  Nuo to, kaip įrengiamas rekuperatorius ir kaip jis reguliuojamas didele dalimi priklauso efektyvumas ir teikiama nauda. Įrengiant rekuperatorių svarbu atsižvelgti į patalpų dydį ir sandarumą. Įtakos turi ir pastato šiluminės savybės, geografinė padėtis, taip pat konstrukcinės savybės. Geriausia projektavimo darbus patikėti profesionaliems specialistams – tuomet viskas bus atlikta tinkamai ir galėsite mėgautis visapusiškai švariu bei gaiviu patalpų oru.

  Tinkamas rekuperatoriaus reguliavimas užtikrina, kad idealiai sutaptų oro ištraukimo ir padavimo srautai. Tokiu atveju, oras tiekiamas tinkamai, išlaikant optimalią temperatūrą. Jeigu rekuperatoriaus oro srautas nesureguliuotas, nukenčia vėdinimo sistemos efektyvumas ir oro kokybė, galimi temperatūros svyravimai. Būtent todėl pasirūpinti rekuperatoriaus tinkamu reguliavimu yra tiesiog privaloma.

  Kaip tinkamai reguliuoti oro srautą?

  Rekuperatoriai reguliuojami specialaus prietaiso anemometro pagalba. Naudojant anemometrą tiksliai ir greitai nustatomi oro srautai, keliaujantys įleidimo ir išleidimo angomis. Patys to neatliksite, todėl rekuperatorių balansavimo darbus geriausia patikėti patyrusiems meistrams. Tuomet prietaisas veiks nepriekaištingai, be jokių nesklandumų ir galėsite mėgautis švariu bei gaiviu patalpų oru ir idealia vidaus temperatūra.

  Daugybė puikių rekuperatorių dar geresnėmis kainomis su nuolaida ir praktiška bei vertinga informacija apie rekuperatorius bei jų veikimą! Visa tai pristatoma šiame puslapyje – https://www.namams24.lt/prekiu-katalogas/rekuperacija/rekuperatoriai 

 • Prenumeruok ir laimėk

  Informacija

  Prenumeruok ir gauk mūsų naujienas pirmas! Prenumeruok