Prekių katalogas

Plieniniai ar aliuminiai radiatoriai?

 • Plieniniai ar aliuminiai radiatoriai?

  Orams atvėsus, namuose praleidžiame daugiau laiko, todėl norisi šilumos ir jaukumo. Už komfortišką temperatūrą namuose yra atsakinga šildymo sistema, kurioje dažniausiai naudojami radiatoriai. Jų pasirinkimas šiandien išties didelis, todėl apžvelkime, koks pasirinkimas geresnis: plieniniai ar aliuminiai radiatoriai. Panagrinėsime šių radiatorių savybes, kad lengviau galėtumėte įvertinti, kurie geriau atitinka jūsų asmeninius poreikius.

  Radiatorius rinkitės atsakingai

  Radiatoriai atlieka itin svarbią funkciją – šildo patalpų orą. Tai paprastos konstrukcijos įranga, tačiau nereikėtų galvoti, kad galima montuoti bet kokį radiatorių. Skirtingų tipų radiatoriai turi savitų privalumų ir trūkumų, į kuriuos svarbu atsižvelgti. Tik tinkamai parinkus visus elementus šildymo sistema galės veikti optimaliu efektyvumu, o radiatoriai nėra toks jau pigus pirkinys, tad reikėtų įsitikinti, kad jie tarnaus daugybę metų.

  Renkantis svarbu atsižvelgti į maksimalų slėgį ir temperatūrą centrinio šildymo sistemoje, patalpai sušildyti reikalingą šilumos kiekį, būsto tipą ir kt. Daugiabučiuose dažniau naudojami plieniniai radiatoriai, kurie atitinka senų špižinių radiatorių pajungimą ir yra lengviau montuojami, o individualiuose namuose reikia stebėti spaudimą sistemoje, užtikrinti vandens kokybę – šiuo atžvilgiu naudingiau naudoti aliuminius radiatorius.

  Kokiomis savybėmis pasižymi aliuminiai radiatoriai?

  Šio tipo radiatoriai rinkoje išpopuliarėjo ne taip ir seniai, tačiau juos puikiai vertina daugelis pirkėjų. Aliumininiai radiatoriai yra puiki alternatyva dideliems ir daug vietos užimantiems ketaus radiatoriams. Be to, lengvas ir tvirtas aliuminis yra ilgaamžė medžiaga, kuri tarnauja ilgus metus, nes ir susidurdama su drėgme, tad aliuminio radiatoriai yra ilgaamžiai, patvarūs, atsparūs korozijos žalingam poveikiui.

  Radiatorius iš aliuminio dažniau renkasi privačių namų savininkai – juos patogu naudoti su autonominėmis šildymo sistemomis. Dėl metalo savybių aliuminio radiatoriai spinduliuoja didesnį šilumos kiekį, todėl yra efektyvesni.

  Mažas svoris taip pat naudingas – lengvesnius radiatorius patogiau montuoti, jie neapkrauna svorių jautrių konstrukcijų. Be to, galima keisti aliumininių radiatorių sekcijas, todėl remontas yra daug paprastesnis. Lygų paviršių turinčius radiatorius lengva valyti.

  Kokiomis savybėmis pasižymi plieniniai radiatoriai?

  Plieniniai radiatoriai (plačiau skaitykite straipsnyje „Ketaus ar plieniniai radiatoriai?“) taip pat yra labai populiarūs rinkoje, pirkėjai juos vertina dėl efektyvaus šilumos spinduliavimo. Šio tipo radiatoriai yra populiaresni renovuojant senos statybos daugiabučius, taip pat naudojami ir naujuose daugiabučiuose namuose. Jie pasižymi paprasta konstrukcija ir ilgaamžiškumu, atrodo estetiškai  ir yra lengvai derinami interjere.

  Radiatorių valymą palengvina tai, kad jie turi nuimamas groteles. Lengvą montavimą užtikrina universalūs laikikliai. Plienas yra ilgaamžė ir aplinkos poveikiui atspari medžiaga, todėl iš jo pagaminti radiatoriai – puiki investicija. Skaičiuojama, kad vidutiniškai jų tarnavimo laikas siekia iki 20 metų. Puikus kainos ir kokybės santykis bei ilgaamžiškumas paverčia šiuos radiatorius dėmesio verta investicija į savo namų šilumą ir jaukumą.

 • Prenumeruok ir laimėk

  Informacija

  Prenumeruok ir gauk mūsų naujienas pirmas! Prenumeruok