Prekių katalogas

Kokį katilą pasirinkti?

 • Kokį katilą pasirinkti?

  Besirenkantieji šildymo katilus visuomet susiduria su itin plačiu asortimentu. Variantų, kaip šildyti namus yra daugybė. Neturint reikiamų žinių gali būti sunku apsispręsti, ką geriau rinktis, kas patogiau ir visais atžvilgiais parankiau įgyvendinant šildymo poreikius praktiniais atžvilgiais. Šildymo katilas turi būti pasirinktas atidžiai, įvertinus visas prietaiso savybes bei aplinkybes patalpose, priešingu atveju, galimi šilumos nuostoliai.

  Toliau skaitydami galėsite susipažinti su kokybiškų katilų pasiūlymais ir atrasite puikių idėjų namų šildymui, kurios bus praktiškos, vertingos, leidžiančios pasiekti esminį tikslą – šilumos išlaidų sumažinimą ilgalaikėje perspektyvoje.

  Skirtingos katilų rūšys

  Šildymo katilai gali būti labai įvairūs. Tam tikros rūšies kuras yra paverčiamas šilumine energija, galinčia aprūpinti jaukia šiluma reikiamą patalpų dydį. Būtent todėl renkantis katilus, pirmiausia svarbu atsižvelgti į tai, koks kiekis šilumos reikalingas. Nemažiau svarbu pagalvoti ir apie sau patraukliausią kurą, kuriuo bus maitinamas katilas. Tai didele dalimi nulems galutinį pasirinkimą, o taip pat ir šildymo išlaidas.

  Prekyboje pristatomi šie katilai:

  • dujiniai;
  • elektriniai;
  • kieto kuro;
  • skysto kuro;
  • dujų generaciniai;
  • granuliniai;
  • granuliniai kombinuoti;
  • ir kt.

  Labai skiriasi katilų kainos, kaip ir jų savybės. Kiekvienoje kategorijoje dar galite rasti daugybę skirtingų pasirinkimų. Šildymo katilai gali būti kūrenami ir malkomis, ir briketais, anglimi, biokuru, dujomis ar tiesiog naudojant elektrą. Kiekviena kuro rūšis turi sau būdingų privalumų, kaip ir minusų. Naudinga būtų pasidomėti visomis jums priimtino kuro rūšimis ir išsirinkti sau tinkamiausią.

  Pigiausi šilumos variantai

  Ne paslaptis, jog skirtingo kuro kainos labai nevienodos, todėl būdingas skirtingas išlaidų atsiperkamumas. Renkantis katilus, labai svarbu pagalvoti apie jų rūšį ir paskaičiuoti, numatyti iš anksto galimas išlaidas. Lygindami skirtingas katilų rūšis ir naudojamą kurą tarpusavyje, galėsite atrasti optimaliausią, t.y. geriausios kainos ir veikimo efektyvumo variantą.

  Šiai dienai vertingiausi būtų kieto kuro katilai, taip pat granuliniai katilai, kai tuo tarpu skystu kuru ar elektra palaikomi katilai reikalauja didesnių išlaidų. Turint elektrinį katilą nors ir nereikia rūpintis kuru, tai labai patogu, tačiau tuomet tampate priklausomi nuo vyraujančių elektros kainų, kurias sunku numatyti ir kurios dažnai kinta.

  Ko gero pigiausias būdas kūrenti katilus būtų naudojant malkas. Tačiau tuo pačiu kūrenimas malkomis reikalauja ir didžiausių pastangų rūpinantis jų kokybe, jas tinkamai paruošiant naudojimui, valant katilus. Granuliniai katilai naudojant specialią kuro rūšį granules – taip pat labai parankus ir sutaupyti leidžiantis sprendimas. Čia dar svarbu tinkamai pasirinkti kuro rūšį.

  Brangiau, nors ir gerokai patogiau naudotis skysto kuro katilais, kurie nereikalauja beveik jokios priežiūros, tad kiekvienas renkasi pagal savo poreikius ir finansines galimybes. Yra ir daugybė kitokių kūrenimo būdų, tad idėjų išsirinkti sau patraukliausią tikrai nepritrūks.

  Rinkdamiesi šildymo katilus, pasitarkite su specialistais. Šitaip dar greičiau ir lengviau atrasite pagal savo individualius poreikius tinkamiausius įrenginius, kurie leis ženkliai sutaupyti. Su specialistų pagalba tikrai neprašausite pro šalį ir rasite sau tinkamiausius katilus priimdami visais atžvilgiais vertingą pasirinkimo sprendimą.

  Kokio galingumo katilo reikia namui?

  Dar vienas labai svarbus žingsnis renkantis katilus – numatyti katilo galingumą. Neužtenka vien išsirinkti katilo rūšį ir kurą, norint pasiekti aukščiausią šildymo efektyvumo lygį katilo galingumas yra vienas svarbiausių kriterijų, į kurį būtina atsižvelgti. 

  Kaip parenkamas katilo galingumas? Iš tiesų viskas čia priklauso nuo jūsų šildymo poreikių, kurie gali būti labai nevienodi. Patalpų dydis ir tipas, šiluminės savybės jau savaime diktuoja galimą pasirinkimą. Jeigu patalpos didelės, atitinkamai reikalingas ir didesnio galingumo katilas, kuris sugebėtų jas pilnai apšiltinti. Ir atitinkamai – esant mažesnėms patalpoms, per daug galingas katilas būtų neefektyvus ir reikalautų per didelių išlaidų. 

  Be abejonės, renkantis katilo galingumo atsižvelgiama ne tik į patalpų dydį, bet ir į jų savybes. Jeigu pavyzdžiui, patalpos ganėtinai nedidelės, tačiau dėl prasto sandarumo, prastos šiluminės izoliacijos ar kokių kitų savybių, išleidžia daug šilumos, reikės ir galingesnio katilo.

  Iš tiesų, katilo galingumo pasirinkimas yra rimtas ir atsakingas žingsnis, kurį reikėtų atidžiai įvertinti. Labai daug padėti gali specialistų konsultacijos, kuriomis pasinaudoję tikrai nesuklysite. Paskaitykite daugiau apie katilo galios pasirinkimą.

  Apibendrinimas

  Taigi, kaip jau galėjote suprasti, šildymo katilų pasaulis yra labai platus ir atitinkantis skirtingus poreikius. Tik nuo jūsų pasirinkimo ir sąlygų patalpose priklauso šildymo efektyvumas ir atsiperkamumas. Viską apgalvojus, atlikus tinkamą pasirinkimą tai bus puiki, daug šildymo išlaidų sutaupyti leidžianti investicija, orientuota į ateitį. Tuo pačiu tai ir jauki namų šiluma, kuria galėsite mėgautis jūs ir jūsų šeimos nariai.

  Su šildymo katilais šildyti labai patikima ir patogu, nes tai ilgalaikis sprendimas. Išsirinkite iš plataus pristatomo šildymo katilų asortimento. Internetinėje parduotuvėje Namams24 rasite daugybę aukštos kokybės, iš patikimų gamintojų atkeliavusių pasirinkimo variantų geromis kainomis. Nepraleiskite galimybės įsigyti prekių pigiau ir pasinaudoti esamais akcijiniais pasiūlymais.

 • Prenumeruok ir laimėk

  Informacija

  Prenumeruok ir gauk mūsų naujienas pirmas! Prenumeruok