Prekių katalogas

Katilų keitimas namų ūkiuose 2023

 • Katilų keitimas namų ūkiuose 2023

  Tam, kad šildymas būtų dar efektyvesnis, senus katilus namų ūkiuose reikia pasikeisti naujais. Kieto kuro katilų keitimas padeda užtikrinti geresnį šilumos lygį, mažesnes šildymo išlaidas, pasitarnauja dar didesniam jūsų patogumui. Keičiant senus katilus tam tikrais atvejais yra taikomos kompensacijos, kurias teikia Apva. Kiekvienais metais katilų keitimo kompensacija kiek kinta, todėl visuomet naudinga susipažinti su atnaujintomis taisyklėmis. 

  Toliau skaitydami sužinosite apie katilų keitimą namų ūkiuose 2023 metais ir galėsite geriau apgalvoti katilų savo namų ūkyje keitimo galimybes.

  Apva katilų keitimo paraiška

  Geri katilai yra tie, su kuriais galima pamiršti bet kokius šildymo rūpesčius. Tai ne tik jauki namų šiluma, bet ir dar mažesnės išlaidos už šildymą, tad senų katilų keitimas naujais atsiperka visokeriopai. Keičiant katilus galima gauti kompensaciją. Su parama pasikeisti katilus dar lengviau, todėl tai yra labai palanki, daugeliui šilumos vartotojų prieinama galimybė, kuria nepasinaudoti būtų tiesiog neprotinga.

  Žinoma, katilai turi būti parinkti tinkamai, įvertinus visas aplinkybės. Svarbus tikslus katilo galios pasirinkimas, nuo kurio didele dalimi priklauso šildymo efektyvumas. Tinkamai parinkus naują katilą galėsite pilnai išnaudoti visas galimybės, todėl šilumos tikrai nepritrūks.

  Registruotis katilų kompensacijos paraiškos pateikimui reikia per Apvis informacinę sistemą. Kartu su registracijos forma būtina pateikti tokius dokumentus kaip įgaliojimas atstovauti pareiškėją, kitų namo gyventojų bendraturčių, jeigu tokių yra, sutikimas įgyvendinti projektą.

  Šildymo katilų keitimo programa keičiama ir atnaujinama kiekvienais metais. Daugiau naudingos informacijos apie katilų keitimą namų ūkiuose ir galimas kompensacijas rasite apva.lt internetiniame puslapyje.

  Išmokos už katilų keitimą

  Išmokų dydžiai kiekvienais metais skiriasi. Seno, taršaus katilo keitimas su parama galimas tik tada, kuomet naujas įrenginys yra aukštos energinės klasės ir atitinka keliamus aplinkosaugos reikalavimus. Norint gauti kompensaciją reikia pirkti naują ir dar nenaudotą įrangą. Tai gali būti biokuro katilas, šilumos siurbliai oras-vanduo arba žemė-vanduo/ vanduo-vanduo su integruotu boileriu arba be integruoto boilerio.

  Katilų keitimas namų ūkiuose

  Daugiau informacijos apie išmokas už katilų keitimą rasite adresu https://www.ena.lt/inpa-katilokeita/.

  Naujas katilas yra visokeriopa nauda ir jums, ir gamtai. Tai padės išvengti taršos ir ženkliai sumažins teršalų išmetimo į aplinką kiekį. Prieš teikdami paraiškas kompensacijai gauti būtinai atsižvelkite į šiais metais galiojančius terminius ir paraiškų pateikimo bei katilo keitimo taisykles, kurias rasite  prieš tai nurodytuose puslapiuose.

  Metas pakeisti seną šildymo katilą nauju! Katilų kompensacija – tai puiki galimybė, kuria galite pasinaudoti jau dabar ir sutaupyti. Mėgaukitės jaukia namų šiluma visus metus – katilo keitimas prieš žiemą padės dar geriau pasiruošti šaltajam metų sezonui.

 • Prenumeruok ir laimėk

  Informacija

  Prenumeruok ir gauk mūsų naujienas pirmas! Prenumeruok