Prekių katalogas

Kas geriau: oras-vanduo su integruotu boileriu (vandens šildytuvu) ar be?

 • Kas geriau: oras-vanduo su integruotu boileriu (vandens šildytuvu) ar be?

  Šilumos siurbliai oras-vanduo išpopuliarėjo labai sparčiai ir šiandien užima itin aukštas pozicijas šildymo sistemų sektoriuje. Be to, kad užtikrina efektyvų šildymą, mažas elektros energijos sąnaudas, labai patogų valdymą, šie siurbliai taip pat ne tik šildo patalpas, tačiau ir ruošia karštą vandenį (išsamiau apie tai skaitykite straipsnyje „Šildymas oras-vanduo: kas tai ir ar verta?“). Kadangi drauge bus ruošiamas ir karštas vanduo, tai renkantis šio tipo siurblį reikia nuspręsti, ar labiau tinka modelis su integruotu boileriu ar be jo. Kuris variantas kokiu atveju bus geresnis pasirinkimas?

  Oras-vanduo su integruotu vandens šildytuvu

  Nusprendę įsigyti šilumos siurblį su integruotu boileriu sutaupysite laiko – tiek įrangos paieškoms, tiek montavimui. Jei boileris bus perkamas atskira, turėsite skirti laiko alternatyvų vertinimui, palyginimui ir pirkimo procesui, taip pat pajungti reikės siurblį, o tada dar atskirai prie sistemos ir vandens šildytuvą. Su integruotu boileriu vandens šildytuvo montavimas atsieis pigiau, kadangi reikės mažiau medžiagų, palyginti su atskiru siurblio ir vandens šildytuvo montavimu.

  Vandens siurblys su boileriu bus kompaktiškesnis, tad pasiteisins tada, jei įrangai turite ribotą plotą.

  Vandens šildytuvas būna parinktas tiksliai tam siurblio modeliui, tad garantuos maksimalų efektyvumą.

   

  Oras-vanduo be vandens šildytuvo

  Šilumos siurblys be boilerio bus pigesnis už tuos, kurie turi integruotą vandens šildytuvą. Todėl jei norite už įrangą mokėti pigiau, rinkitės šį variantą. Tačiau įvertinkite, kad vandens šildytuvą reikės įsigyti atskirai, tad pasidomėkite jų kainomis ir paskaičiuokite, kuris variantas galutiniame rezultate finansiškai naudingesnis.

  Jei ateityje reikėtų keisti šilumos siurblį, sutaupytumėte, kadangi boileris liktų senas. Ir atvirkščiai, prireikus keisti vandens šildytuvą būtų mažiau problemų nei tada, kai jis būtų integruotas.

  Atskirai montuojamas karšto vandens šildytuvas gali būti geresnis variantas ir tada, jei yra didelis karšto vandens poreikis, pavyzdžiui, didelei šeimai, kai standartinio boilerio talpos neužtenka.

   

  Namams24.lt asortimente rasite platų pasirinkimą šilumos siurblių oras-vanduo su integruotu boileriu arba be jo. Tad identifikuokite savo poreikius ir išsirinkite tinkamiausią variantą.

 • Prenumeruok ir laimėk

  Informacija

  Prenumeruok ir gauk mūsų naujienas pirmas! Prenumeruok