Prekių katalogas

Kaip apskaičiuojamas dujinio katilo naudingumo koeficientas?

 • Kaip apskaičiuojamas dujinio katilo naudingumo koeficientas?

  Besirenkant dujinį katilą svarbu gerai apgalvoti viską, pradedant katilo galia ir naudingumo koeficientu, kitomis techninėmis savybėmis, baigiant jo pritaikymu pagal konkretų patalpų dydį ir aplinką. Tam, kad investicija atsipirktų, katilas turi išgauti kaip įmanoma didesnę naudą ir būti tobulai parinktas pagal individualius poreikius.

  Šiame straipsnyje pasiaiškinsime, nuo ko priklauso dujinių katilų naudingumo koeficientas ir kaip išsirinkti pagal savo šildymo poreikius tinkamiausius įrenginius. 

  Aukščiausio lygio efektyvumas

  Katilo naudingumo koeficientą didžiąja dalimi lemia degiklio tipas. Degikliai gali būti ventiliatoriniai arba injekciniai atmosferiniai. Pastarieji naudojami senesnių modelių katiluose ir nėra tokie efektyvūs, nors ir gerokai paprastesni bei pigesni. Ventiliatorinių degiklių naudingumo koeficientas net 5–20 % didesnis, kadangi oras paduodamas tiesiai į dujas.

  Tačiau pats didžiausias naudingumo koeficientas yra naujausios kartos kondensaciniuose dujiniuose katiluose. Šie katilai į šildymo sistemą perduoda kone visą sukuriamą šilumą, todėl technologiniu požiūriu tai yra pats tobuliausias sprendimas, leidžiantis pasiekti aukščiausio lygio efektyvumą ir ženkliai sutaupyti.

  Naudingumo koeficiento nustatymas

  Pasidomėkite, kokius techninius duomenis apie katilo veikimą pateikia gamintojas ir koks naudingumo koeficientas nurodytas dokumentuose. Jeigu reikia, pasitarkite su specialistais, kurie suteiks visą išsamią informaciją katilų pajėgumo ir naudingumo bei kitais rūpimais klausimais. Lyginant su kitomis katilų rūšimis, dujiniai katilai pasižymi išties aukštu naudingumo koeficientu – tai yra vienas iš didžiausių privalumų renkantis šios rūšies katilus.

  Kaip jau turbūt supratote iš ankstesnio aprašymo, dujinių katilų naudingumo koeficientas nėra vienodas. Senesniuose katilų modeliuose jis paprastai siekia maždaug 94–97 %, kai tuo tarpu naujausių kondensacinių katilų – apie 105 %. Galima būtų drąsiai teigti, jog nauji dujiniai katilai yra ženkliai patobulinti naudingumo koeficiento atžvilgiu, taip pat jiems būdingas žymiai patogesnis valdymas.

  Ieškantiems patikimų, kokybiškų dujinių katilų su aukščiausiu naudingumo koeficientu vertinga būtų paskaityti straipsnį „Kokios firmos dujiniai katilai geriausi?“. Jame sužinosite naudingos informacijos apie katilų kokybę ir galėsite išsirinkti pagal savo poreikius tinkamiausius profesionalių šildymo įrangos gamintojų katilus.

  Viską apie dujinius katilus ir jų pasirinkimus rasite – https://www.namams24.lt/prekiu-katalogas/katilai/dujiniai-katilai

 • Prenumeruok ir laimėk

  Informacija

  Prenumeruok ir gauk mūsų naujienas pirmas! Prenumeruok