Prekių katalogas

Saulės elektrinės montavimas ant stogo

 • Saulės elektrinės montavimas ant stogo

  Galvojant apie nuosavą elektros energijos šaltinį verta atkreipti dėmesį į saulės jėgainių teikiamą naudą. Įsirengti saulės jėgainę galite visai nesunkiai kad ir tiesiai ant savo namo stogo – tai bus praktiškas, gamtai draugiškas sprendimas, kurio dėka turėsite elektros visiems metams. 

  Galvojant apie nuosavą elektros energijos šaltinį verta atkreipti dėmesį į saulės jėgainių teikiamą naudą. Įsirengti saulės jėgainę galite visai nesunkiai kad ir tiesiai ant savo namo stogo – tai bus praktiškas, gamtai draugiškas sprendimas, kurio dėka turėsite elektros visiems metams. 

  Ne veltui saulės energija dar kitaip yra vadinama ateities energija – įvaldę šį energijos šaltinį galėsite tapti gaminančiu vartotoju, aprūpinti elektra save ir kitus. Skaitykite toliau ir sužinokite apie saulės jėgainių montavimą ant stogo bei pasinaudokite puikiomis galimybėmis apsirūpinti nuosava elektra, įkvėpta saulės spindulių! 

  Ant gyvenamojo namo stogo

  Dažniausiai saulės moduliai įrengiami ne bet kur kitur, o būtent ant nuosavo gyvenamojo namo stogo, namų ūkiuose, ant ūkinės paskirties statinių stogų. Elektrinę ant stogo montuoti labai paprasta, nereikalingi specialūs leidimai, nebent tai būtų saugomoje teritorijoje esantis namas, ar į kultūros paveldo sąrašą įtrauktas statinys. (Pasitikrinti, ar jūsų namas nestovi saugomoje gamtos teritorijoje galite čia: https://saugoma.lt/lt; Kultūros vertybių registras pristatomas šiame žemėlapyje: https://kvr.kpd.lt/#/static-heritage-search). 

  Montuojant saulės jėgainę jėgainę ant stogo visada reikalinga speciali stogo dangos apžiūra. Jos metu nustatoma, ar stogas pakankamai tvirtas atlaikyti papildomą numatytą svorį, ar stogo danga atitinka kitus techninius saulės jėgainių montavimo reikalavimus. Gavus leidimą, galima imtis jėgainės statybos be jokių papildomų rūpesčių.

  Ant daugiabučio stogo

  Statant saulės jėgainę ant daugiabučio stogo viskas vyksta kiek kitaip. Kadangi gyvenate name ne vieni, dar reikia gauti ir kitų kaimynų sutikimą, turi būti išduotas specialus papildomas leidimas. Tai galioja tiek daugiabutyje, tiek atskirame name, kuris priklauso dviems ar daugiau savininkų. Leidimas reikalingas Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA), priešingu atveju kompensavimas neįmanomas, kadangi jėgainės statybos bus laikomos nelegaliomis.

  Norint statyti saulės jėgainę ant daugiabučio stogo, reikalingas daugumos namo gyventojų (bent 51%) sutikimas. Tačiau ant daugiabučių stogų saulės jėgainės įrengiamos gana retai, nes procesai sudėtingi. Reikia ne tik gauti daugumos gyventojų sutikimą, bet dar ir ieškoti tinkamų kabelio nutiesimo kelių, taip pat gręžti daugiabučio sienas, kas gerokai apsunkina montavimą ir pareikalauja didesnių išlaidų.

  Ant plokščio stogo

  Saulės jėgainės įrengimui tinka tiek plokščia, tiek šlaitinė stogo danga. Svarbiausia, kad moduliai būtų atremti į saulę reikiamu kampu. Statant saulės modulius ant plokščio stogo reikalingos papildomos konstrukcijos, stovai, kurie prilaiko plokštes atitinkamai nukreiptas į saulę. Turėkite omenyje, jog montuojant saulės modulius ant plokščio stogo 1 kW reikės ne mažiau kaip 10 m² ploto.

  Didžiausias plokščių stogų privalumas montuojant saulės elektrines yra tas, kad modulius galima pasukti reikiama puse pasaulio šalių atžvilgiu. To nepavyktų padaryti ant šlaitinio stogo, kuomet moduliai dedami lygiagrečiai su stogo šlaitu ir tik į tą pusę, kur krypsta šlaitas. Būtent todėl ant plokščio stogo galima įgyvendinti tiek pietų puses, tiek rytų-vakarų pusės saulės jėgainių sprendimus. 

  Montuodami modulius rytų-vakarų pusėse galėsite sutaupyti ant stogo vietos ir sugeneruoti daugiau energijos, kadangi šitokiu būdu montuojant tarp modulių reikalingi mažesni tarpai dėl mažesnio šešėlių kritimo.

  Ant šlaitinio stogo

  Saulės elektrinių montavimo ant šlaitinio stogo specifika labai priklauso nuo šlaito pasvirimo kampo ir pusės. Itin gerai, kuomet šlaitas krypsta į pietų, pietryčių ar pietvakarių pusę. Dažniausiai montavimas ant šlaitinių stogų daug paprastesnis ir greičiau užtrunka, nei ant plokščių stogų. Žymiai paprastesnis konstrukcijų montavimas, saulės baterijos derinamos pagal šlaito kampą kiekvienu atveju randant geriausią sprendimą.

  Kodėl saulės jėgainė ant stogo naudingiau?

  Egzistuoja ne vienas saulės jėgainės įrengimo būdas. Saulės modulius galima montuoti ne tik ant stogo, bet ir ant žemės. Pastarasis sprendimas labiau tinka tada, kai žemės sklypas yra didelis, jame daug erdvės, pavyksta rasti saulėtą vietą pietinėje sklypo pusėje, kur nekrenta medžių ar kitų statinių šešėliai. 

  Ir vis tik labiausiai specialistai rekomenduoja įsirengti saulės modulius ant namo stogo. Tai padeda sutaupyti vietos – toks sprendimas idealus tada, kai sklypas nedidelis ir reikia galvoti pirmoje eilėje apie praktinius įrengimo niuansus. Žinoma, stogo danga turėtų būti tinkama saulės jėgainių įrengimui, priešingu atveju tektų montuoti jas ant žemės.

  Saulės baterijos vietoj stogo

  Gana dažnas ir vis populiarėjantis sprendimas yra įsirengti integruotus saulės modulius, kurie dedami tiesiog vietoje stogo dangos. Tai patogiausia padaryti naujo namo statybos metu, dar prieš statant stogą. Integruoti saulės moduliai parankūs tuo, kad vienu metu atlieka dvi funkcijas – ir saugo stogo konstrukcijas, ir generuoja elektros energiją. Tai modernus ir be galo praktiškas sprendimas, apie kurį pagalvoti tikrai verta.

  Kiek laiko užtrunka saulės elektrinės sumontavimas ant stogo?

  Saulės jėgainė ant stogo paprastai įrengiama per 1-2 dienas. Kiek tiksliai užtruks darbai, priklauso nuo stogo dangos. Jeigu visi saulės kolektoriai sutalpinami vienoje plokštumoje, darbus pavyksta padaryti per vieną darbo dieną. Jei stogui būdinga sudėtingesnė konstrukcija, o modulius tenka išdėstyti skirtingose plokštumose, montavimo procesas pareikalauja kiek daugiau laiko.

  Nuo ko priklauso saulės elektrinės įrengimo ant stogo kaina?

  Saulės elektrinės montavimo kaina nustatoma pagal tai, kur ir kokio dydžio bei galingumo jėgainė montuojama, kiek laiko ir medžiagų pareikalaus įrengimo darbai. Susisiekite su mūsų specialistais, kurie padės išsirinkti pagal savo individualius montavimo poreikius tinkamiausią įrangą, informuos apie tikslias kainas, padės visuose įrengimo etapuose.

  Profesionalus saulės jėgainių įrengimas pagal visus jūsų poreikius! Kreipkitės į profesionalius Namams24 specialistus, kurie užtikrins platų saulės elektrinių įrangos pasirinkimą geromis kainomis.

 • Prenumeruok ir laimėk

  Informacija

  Prenumeruok ir gauk mūsų naujienas pirmas! Prenumeruok