Prekių katalogas

Saulės elektrinės įrengimas

 • Saulės elektrinės įrengimas

  Saulės energija yra vadinama ateities energija ir toks pavadinimas jai prigijo ne veltui. Pasinaudoję saulės teikiama galia galite susikurti neribotą energijos šaltinį, kurį panaudosite savo reikmėms. Tai pačios gamtos dovana, kuria naudotis verta dar ir todėl, kad saulės jėgainės niekaip nekenkia aplinkai ir veikia harmonijoje kartu su gamta. Skaitydami toliau sužinosite, kodėl verta įsirengti saulės jėgainę savo sklype ir nuo ko reikėtų pradėti norint tai padaryti. 

  Kur galima įsirengti saulės elektrinę?

  Saulės elektrinę galima įsirengti skirtingose vietose. Nėra vieno saulės elektrinės įrengimo būdo ir tai vienas iš didžiausių jos privalumų. Kaip patogiau, renkatės jūs. Svarbiausia, kad saulės moduliai būtų įrengti tinkamoje vietoje ir gautų pakankamai šviesos.

  Galimi šie saulės jėgainės įrengimo būdai:

  • ant stogo – įrengiami tuo atveju, kai stogas pakankamai tvirtas, tinkamos dangos, gali išlaikyti atitinkamą papildomą svorį ir atitinka visus saugumo reikalavimus. Įrengimui tinka ir šlaitiniai, ir plokšti stogai. Šis būdas pravartus tuo, jog saulės moduliams įrengti nereikia papildomos vietos, kas itin patogu tada, kai neturite daug žemės. Taip pat galimi integruoti šlaitinių stogų saulės moduliai vietoje stogo dangos, vienu metu atliekantys dvi funkcijas – ir apsauginę, ir energijos generavimo;
  • ant žemės – jeigu stogas konstrukcijų įrengimui nėra tinkamas, o sklypas didesnio ploto, idealus pasirinkimas būtų statyti ant žemės paviršiaus. Kaip ir stogo atveju, jėgainė ant žemės statoma reikiamu kampu saulėtoje pusėje, vengiama šešėlio;
  • užmiesčio sodyboje – užmiesčio sodyba yra puikus pasirinkimas gyvenantiems miestų daugiabučiuose. Savo vasarnamyje išgautą elektrą galėsite naudoti kad ir bute. Saulės modulius tinka įrengti įvairiuose namų ūkiuose, taip pat ant ūkinės paskirties pastatų stogų sklype. Išgauta elektra tokiu atveju tinklais paskirstoma per ten, kur jos labiausiai reikia.

  Lietuvoje saulės šviesos yra pakankamai. Šiltuoju metų laiku sukauptą išgautos elektros perteklių galima išsaugoti ir pasinaudoti juo tada, kai energijos sugeneruojama mažiau, t.y. žiemą.

  Saulės elektrinės įrengimo etapai

  Saulės elektrinės įrengimas yra ilgas ir sudėtingas procesas, apimantis ne vien darbų atlikimą, bet ir reikiamų dokumentų bei paraiškų tvarkymą. Tam, kad šis procesas būtų aiškesnis ir lengvesnis sekite šiais žingsniais:

  1. Pasirašykite įrengimo sutartį ir pateikite prašymą ESO (https://www.eso.lt/savitarna/). Reikės užpildyti formą dėl elektrinės prijungimo sąlygų išdavimo.
  2. Gausite iš ESO paruoštą gaminančio vartotojo sutartį, kurią reikia pasirašyti prisijungus prie savitarnos puslapio dar prieš jėgainės įrengimo darbus. 
  3. Sutartą dieną meistrai atvyks jūsų nurodytu adresu ir imsis iš anksto paruošto projekto įgyvendinimo. Įrengus saulės jėgainę paliekama tvarkinga aplinka, todėl rūpintis jums niekuo nereikia.
  4. Atlikę darbus energijos skirstymo operatoriui atsiųsime deklaraciją, patvirtinančią, jog jūsų saulės jėgainė atitinka visus teisės aktus ir reikalavimus.
  5. Paramos gavimui gauti Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) turi būti pateikti reikiami dokumentai, kuriuos sutvarkyti padės mūsų specialistai, jums beliks juos tik pateikti.
  6. Galiausiai, per ESO puslapį belieka pasirinkti atsiskaitymo už naudojimąsi tinklais būdą. Pasirinktas atsiskaitymo planas vėliau gali būti ir keičiamas.

  Saulės elektrinės montavimo darbus patikėkite specialistams

  Saulės jėgainių montavimas atliekamas tik patyrusių specialistų, kurie gerai išmano savo darbą. To tikrai nepadarysite patys be reikiamos patirties ir žinių. Įrengimo darbus geriausiai patikėti profesionalams – jie užtikrins, jog viskas būtų atlikta nepriekaištingai, taip pat suteiks visas darbų garantijas.

  Kiek laiko užtrunka saulės elektrinės įrengimas?

  Patys konstravimo darbai paprastai užtrunka apie 1 ar 2 darbo dienas. Su visų dokumentų tvarkymu ir pajungimu į ESO tinklus bei paramos gavimu procesas gali užtrukti ir gerokai ilgiau, tačiau viską labai sklandžiai ir su mažiau rūpesčių pereiti galėsite pasinaudodami mūsų specialistų rekomendacijomis ir pagalba.

  Nuo ko priklauso saulės elektrinės įrengimo kaina

  Pilna saulės jėgainės įrengimo kaina susideda iš saulės modulių, inverterių, stogo dangoms pritaikytų konstrukcijų, kitų medžiagų. Labai svarbu, kokio gamintojo produkcija yra naudojama. Kaina priklauso dar ir nuo montavimo darbų. Tikslią kainą pasakyti bus galima tada, kai bus žinomas konkretus elektrinės dydis ir galingumas, įrenginių komplektacijos. Jeigu elektrinė bus įrengiama ant stogo, daug kas priklauso dar ir nuo esamos stogo dangos situacijos.

  Saulės elektrinių įrengimo kompensavimas

  Kadangi saulės jėgainę įsirengti ne taip paprasta dėl didelių pradinių investicijų, atitikus sąlygas suteikiamas kompensavimas. Saulės energija yra atsinaujinantis elektros išteklius, todėl jos išgavimas skatinamas kompensacijomis, tokiu būdu palengvinant ir taip nelengvą įrengimo procesą.

  APVA parama suteikia galimybę atgauti net iki 30% investicijų. Finansuojama iki 10 kW elektrinės galios.

  Daugiau apie paramos gavimo sąlygas galėsite sužinoti APVA internetiniame puslapyje (https://www.apva.lt/). Paraiškos paprastai būna teikiamos kiekvienų metų pradžioje.

  Metas tapti gaminančiu vartotoju ir įvaldyti nepriklausomą, atsinaujinantį energijos šaltinį! Kreipkitės visais rūpimais klausimais ir mes pasirūpinsime, kad saulės elektrinės įrengimas būtų kuo lengvesnis ir sukeltų mažiau rūpesčių.

 • Prenumeruok ir laimėk

  Informacija

  Prenumeruok ir gauk mūsų naujienas pirmas! Prenumeruok