Prekių katalogas

Rekuperatoriaus montavimas

 • Rekuperatoriaus montavimas

  Rekuperacinės sistemos įrengimas yra labai svarbus žingsnis, kurį būtina atlikti kokybiškai tam, kad vėdinimas būtų nepriekaištingas. Rekuperatorius įrengiamas atsižvelgiant į patalpų aplinką ir užsakovo poreikius, kiekvienu individualiu atveju randant ir pritaikant tinkamiausius sprendimus. 

  Rekuperacinės sistemos įrengimas yra labai svarbus žingsnis, kurį būtina atlikti kokybiškai tam, kad vėdinimas būtų nepriekaištingas. Rekuperatorius įrengiamas atsižvelgiant į patalpų aplinką ir užsakovo poreikius, kiekvienu individualiu atveju randant ir pritaikant tinkamiausius sprendimus. Kokybiškai įrengtas rekuperatorius veiks ilgai ir užtikrintai, nesukeldamas žymesnių problemų, tad verta nieko nelaukiant kreiptis į meistrus, kurie užtikrins ilgalaikę atliktų darbų garantiją.

  Toliau skaitydami sužinosite, kaip atliekami rekuperatorių įrengimo patalpose darbai, iš kokių etapų jie susideda ir į ką svarbu atkreipti dėmesį renkantis montavimui reikalingas papildomas rekuperacinių sistemų detales. Prireikus kreipkitės tiesiai į profesionalius Namams24 meistrus, kurie užtikrins nepriekaištingą skirtingų tipų rekuperatorių įrengimą pagal visus jūsų poreikius.

  Rekuperacinės sistemos įrengimo etapai

  Rekuperatoriaus įrengimas yra ganėtinai ilgas ir sudėtingas procesas, susidedantis iš keleto atskirų etapų. Nemažai laiko sugaišti tenka jau vien projektavimui ir plano parengimui, kuris sudaromas atsižvelgiant į daugybę patalpų vidaus ir aplinkos veiksnių. Parengus projektą, darbai įgyvendinami pritaikant konkrečiu atveju tinkamiausius montavimo sprendimus. Visi darbai derinami su specifiniais užsakovo poreikiais.

  1. Pirmiausia įvertinami visi techniniai niuansai, parengiamas rekuperatoriaus įrengimo planas. Turbūt net nereikia sakyti, jog geriausiai tai atliks tik patyrę specialistai. Bandydami montuoti rekuperacinę sistemą savarankiškai, be paruošto plano, galite gerokai prašauti pro šalį ir sukurti nepakankamą arba perteklinį vėdinimą. Tokiu atveju vėdinimas nebūtų toks efektyvus ir tektų patirti papildomų nuostolių, kurių geriausia išvengti sudarant profesionalų montavimo projektą.
  2. Kitas žingsnis – parinkti rekuperatoriui tinkamiausią vietą patalpoje. Vieta turėtų būti ir pakankamai nuošali, kad nekamuotų triukšmas, ir palanki oro srautų subalansavimui, gero vėdinimo užtikrinimui. Turėtų būti užtikrinti optimalūs funkcionalumo parametrai, efektyvi šilumogrąža ir kaip įmanoma mažesnės elektros sąnaudos. Todėl rekuperatoriaus montavimo vietos parinkimas yra labai svarbus, visą efektyvumą lemiantis etapas.
  3. Galiausiai belieka parinkti rekuperatoriui tinkamus priedus, kurie užtikrins dar sklandesnį vėdinimo sistemų veikimą. Ypač svarbu atkreipti dėmesį į ortakius, difuzorius ir filtrus, pasirinkti kokybiškas detales iš patikimų tiekėjų, kruopščiai jas sumontuoti. Nuo papildomų rekuperacinių sistemų detalių pasirinkimo ir montavimo priklauso oro kokybė ir efektyvumas.

  Rekuperacijos projektas (planas)

  Pirminis darbų etapas prieš pradedant įrengimo darbus yra rekuperatoriaus projekto parengimas. Jį vykdo patyrę specialistai, kurie parenka rekuperatoriaus įrengimui tinkamiausią patalpose vietą, nurodo pageidaujamą prietaiso galią. Jeigu papildomai numatyta ir vėsinimo funkcija, rekuperacijos projektavimas dar sudėtingesnis, įkandamas tik profesionalams.

  Projektavimo darbai vykdomi kruopščiai matuojant ortakių skersmenis, atstumus tarp oro šalinimo ir paėmimo angų, įvertinant patalpose vyraujančius oro srautus. Mažiausias netikslumas gali padaryti didelę žalą, todėl visi duomenys kruopščiai suskaičiuojami ir įvertinami, randant optimaliausius sprendimus. Visa tai fiksuojama specialiame projektavimo plane, kuris parengiamas savos srities profesionalų.

  Planuojant svarbu atsižvelgti ir į statinio konstrukcines, architektūrines savybes, orinio sandarumo lygį. Ne mažiau svarbūs ir tokie veiksniai kaip geografinė statinio padėtis, klimato sąlygos, oro kokybė lauke bei specifiniai statinio reikalavimai. Net drėgmės lygis patalpose turi įtakos rekuperatoriaus pasirinkimui ir montavimo plano parengimui. Atsižvelgiant į visų faktorių – tiek tiesioginių, tiek iš pirmo žvilgsnio ne tokių svarbių, visumą, parenkami geriausi projektavimo sprendimai.

  Rekuperatoriaus ortakių išvedžiojimas

  Beruošiant rekuperatoriaus įrengimo planą ir ieškant tinkamiausios vietos tuo pačiu svarstomas ir papildomų detalių pasirinkimas, numatant būsimus jų montavimo darbus. Pirmiausia specialistai rekomenduoja išsirinkti ortakius.

  Ortakių sistema turi be galo didelę įtaką sklandžiam rekuperatoriaus veikimui. Ortakių sistemos montavimas reikalauja ne ką mažiau žinių ir profesionalumo, kaip ir paties rekuperatoriaus įrengimas. Todėl labai svarbus yra tinkamų ortakių pasirinkimas ir profesionalus jų išvedžiojimas, užtikrinantis, kad vėdinimo sistemos veiktų nepriekaištingai.

  Rinktis reikėtų tarp plastikinių arba metalinių ortakių. Lipnia antikorozine mase padengtas metalinių ortakių paviršius lengviau kaupia dulkes ir nešvarumus, be to, tokiems vamzdžiams nebūdingas aukštas sandarumo lygis ir gera garso izoliacija. Dėl šios priežastis daugelis vis dažniau renkasi montuoti sandarius plastikinius ortakius, kurie tampa gerokai patrauklesni daugeliu atžvilgių.

  Plastikinius ortakius verta rinktis ir dėl ganėtinai lengvo bei nesudėtingo montavimo. Tiesa, jų montavimas gali atsieiti kiek brangiau, nei metalinių ortakių, kurie nėra tokie geri, bet rinktis plastikinius vis tiek labiau verta. Šitaip sutaupysite ilgalaikėje perspektyvoje ir galėsite mėgautis dar sklandesniu bei ilgaamžiškesniu rekuperatoriaus veikimu.

  Difuzoriaus svarba rekuperacinėje sistemoje

  Difuzorius taip pat atlieka be galo svarbią funkciją ir svarbu tinkamas jo pasirinkimas bei montavimas. Difuzoriai gali būti skirtingų rūšių: oro tiekimo, oro šalinimo ir oro šalinimo-tiekimo, skiriasi jų funkcinės savybės. Nuo to, kaip sumontuotas difuzorius didele dalimi priklauso oro šalinimo ir tiekimo funkcija bei jų subalansuotumo užtikrinimas. Kokybiškai įrengus difuzorius rekuperacija veikia sklandžiau, efektyviau, patikimiau. 

  Nuo difuzoriaus pritvirtinimo būdo priklauso sistemų skleidžiamas garsas. Kuo jie pritvirtinti geriau, tuo mažiau sistema skleidžia triukšmo. Būtent dėl to svarbu pasirūpinti tinkamu difuzorių montavimu. Specialistų praktika rodo, jog daugiausiai triukšmo rekuperatoriai skleidžia tada, kai difuzoriai yra priglaistomi. Dideliam garsui išvengti ir sklandesniems rekuperacijos procesams užtikrinti yra taikomi atitinkami difuzorių montavimo sprendimai.

  Filtrų svarba rekuperacinėje sistemoje

  Švaraus ir gaivaus oro nepavyktų užtikrinti be kokybiškų filtrų. Rekuperatoriaus filtrų funkcija yra užtikrinti oro valymą nuo kenksmingų dalelių ir priemaišų, kenkiančių sveikatai. Kuomet oras vėdinimo sistemos yra išpučiamas, rekuperatoriaus filtrai sulaiko kenksmingas daleles ir neleidžia joms plisti kambariuose.

  Dažniausiai montuojami 2 oro filtrai, nepriklausomai nuo to, kokios rūšies rekuperatorių įrengti pasirinkote. Tai oro tiekimo filtras ir atskiras oro šalinimo filtras. 

  Iš lauko į patalpas dažnai patenka daug kenksmingų dalelių. Tai ne tik nešvarumai, dulkės purvas ir įvairios nuosėdos, bet ir dūmai, druska, pelenai. Patekusios į patalpas šios dalelės gadina oro kokybę, kas neišvengiamai atsiliepia sveikatai ir kvėpavimo takams. Tuo pačiu, nuo tam tikrų cheminių elementų ilgalaikėje perspektyvoje gali nukentėti ir kai kurie kambariuose laikomi daiktai, baldai.

  Orą tiekiančio filtro funkcija yra visas tas kenksmingas daleles ir purvus sulaikyti, neleisti joms patekti į kambarių vidų. Šalinimo filtras tuo tarpu valo iš vidaus į išorę einančius oro srautus. Taigi, abu filtrai yra be galo svarbūs abipusiems švaraus oro mainams, apytakai palaikyti. Dėl šios priežasties, filtrų montavimą geriausia patikėti specialistams, išsirinkti patikimus, kokybiškus filtrus.

  Oro valymo kokybė tiesiogiai priklauso nuo pasirinktų rekuperatoriaus filtrų rūšies ir to, kaip jie buvo sumontuoti. Rekomenduojame rinktis tankesnius oro filtrus, kurie išvalo orą dar kokybiškiau ir efektyviau. Tokie filtrai padės išvengti pelėsio, žiedadulkio kaupimosi, įvairių iš aplinkos ateinančių virusų.

  Rekuperatoriaus montavimo darbus patikėkite specialistams

  Jeigu turite pakankamai žinių, patirties ir reikiamų darbo įrankių, galite montuoti rekuperatorių patys. Tačiau visuomet rekomenduojame kreiptis tiesiai į patyrusius meistrus, kurie viską atliks nepriekaištingai, be klaidų ir užtikrins nepriekaištingą reukuperatoriaus veikimą. 

  Nuo to, kaip rekuperatorius buvo įrengtas, priklauso ir jo veikimas, tad bandant jį sumontuoti pačiam arba samdant pigias paslaugas teikiančius nepatyrusius meistrus, vėliau galite susidurti su dar daugiau nesklandumų, o mokėti vis tiek teks.

  Atliekame rekuperatorių montavimo darbus Vilniuje, paslaugos taip pat teikiamos tokiuose miestuose kaip Kaunas, Klaipėda ir kitur. Atvykstame jums patogiu adresu ir pasirūpiname sklandžiu rekuperatoriaus įrengimu. 

  Kreipkitės ne vien dėl rekuperatoriaus montavimo, bet ir dėl pasirinkimo pagal individualius poreikius – mūsų specialistai patars, kas jums tiktų labiausiai ir padės rasti idealų sprendimą protingu kainos ir kokybės santykiu.

  Nuo ko priklauso rekuperatoriaus sumontavimo kaina?

  Rekuperatoriaus įrengimo kaina tiksliai sužinoma parengus konkretų projektą ir sutarus su specialistais dėl detalių. Kaina priklauso nuo to, kokio tipo ir galingumo rekuperatorius montuojamas, kokios aplinkybės patalpose ir kaip sklandžiai bus vykdomas įrengimo projektas. Įtakos kainai turi ir ortakių išvedžiojimo tipas, įvairių papildomų detalių rekuperacinėms sistemoms pasirinkimas.

  Projektų įgyvendinimo specifika labai skiriasi – bute rekuperatoriai montuojami vienaip, 80kv. ar kitokio dydžio name kitaip, todėl kaina priklauso dar ir nuo statinio tipo bei dydžio.

  Kviečiame dėl kainų konsultuotis su profesionaliais Namams24 specialistais – jie užtikrins tai, kas idealiausiai atitiktų jūsų poreikius ir suteiks reikiamas montavimo paslaugas palankiomis kainomis. Kreipkitės visais rūpimais rekuperatorių montavimo ir pasirinkimo klausimais – visuomet mielai pagelbėsime ir padėsime rasti tinkamiausią išeitį, nesvarbu, ar tai būtų vėdinimo, ar šildymo, vėsinimo, kokie nors kiti namų komforto užtikrinimo sprendimai.

  Profesionalus rekuperatorių montavimas skirtingos paskirties patalpose pagal visus jūsų poreikius! Mūsų meistrai pasirūpins nepriekaištingu vėdinimo sistemų įrengimų, visuomet rasdami pagal individualią situaciją tinkamiausius sprendimus, kurių profesionalumu galėsite būti užtikrinti.

 • Prenumeruok ir laimėk

  Informacija

  Prenumeruok ir gauk mūsų naujienas pirmas! Prenumeruok