Prekių katalogas

Radiatorių montavimas

 • Radiatorių montavimas

  Norint užtikrinti kambariuose optimalią temperatūrą ir taupų šildymą, reikėtų pasirūpinti tinkamu radiatorių pasirinkimu bei kruopščiu jų montavimu. Tinkamai sumontuotas radiatorius teiks didžiausią įmanomą naudą ir padės dar labiau mėgautis malonia namų šiluma be rūpesčių. 

  Norint užtikrinti kambariuose optimalią temperatūrą ir taupų šildymą, reikėtų pasirūpinti tinkamu radiatorių pasirinkimu bei kruopščiu jų montavimu. Tinkamai sumontuotas radiatorius teiks didžiausią įmanomą naudą ir padės dar labiau mėgautis malonia namų šiluma be rūpesčių. Toliau skaitydami sužinosite, kaip montuojami radiatoriai ir kur reikėtų kreiptis dėl jų profesionalaus montavimo.

  Radiatorių sumontavimo etapai

  Radiatorių montavimas yra ganėtinai nelengvas ir atsargumo reikalaujantis procesas. Norint montuoti radiatorius savarankiškai, be specialistų pagalbos, reikia turėti atitinkamų žinių ir patirties, pasiruošti visus darbui būtinus įrankius. Naudinga pasinaudoti gamintojo pateikiama instrukcija ir atidžiai sekti kiekvieną jos žingsnį.

  1. Pirminis radiatorių įrengimo etapas yra jų projektavimas. Turi būti parengtas detalus montavimo planas randant geriausius pagal konkrečią situaciją sprendimus. Projekte numatomas radiatoriaus tipas ir dydis, įvertinama patalpų aplinka, koks galingumas bus reikalingas norint optimaliai aprūpinti šiluma patalpas, parenkami radiatoriaus parametrai, įvertinama, kokiu būdu radiatorius montuoti – ar tvirtinant juos prie sienos, ar ant grindų. Ne mažiau svarbu įvertinti ir pajungimo padėtį prie vamzdyno (apatinis arba šoninis pajungimas). Visus šiuos darbus geriausiai atliks profesionalai, kurie parengs išsamų radiatorių montavimo projektą pagal visus jūsų poreikius.
  2. Kuomet projektas sudarytas, radiatoriai pasirinkti ir įsigyti, belieka imtis jų montavimo darbų. Radiatorius sujungiamas su vamzdžiais ir pritvirtinamas, dažniausiai prie sienos, specialiais laikikliais ir tvirtinamosiomis detalėmis. Ankstesnės statybos namuose dažniausiai atliekamas šoninis radiatorių pajungimas. Viršutinis vamzdis dažniausiai būna paduodamasis, kai tuo tarpu apatinis – grįžtamasis. Naujos statybos namuose vamzdžiai paprastai atvedami iš sienos arba iš grindų naudojant pajungimo mazgą, todėl radiatorių montavimo specifika šiuo atveju kiek kitokia.
  3. Radiatoriai pajungiami vienvamzdėje arba dvivamzdėje sistemoje. Vienvamzdė sistema paprastai taikoma senesnės statybos namuose. Tokiu atveju, radiatoriai pajungiami nuosekliai. Pirmiausiai vanduo patenka į arčiausiai stovo esantį radiatorių, laipsniškai praeina visus radiatorius paeiliui, atiduoda visą šilumą ir vėliau grįžta atgal į katilinę, kur vėl yra iš naujo šildomas. Naujesniems namams būdinga dvivamzdė sistema, kuomet visi radiatoriai pajungiami lygiagrečiai naudojant kolektorinę šilumos paskirstymo sistemą. 

  Montuojant radiatorius reikėtų palaikyti bent 10 cm atstumą nuo radiatoriaus viršaus iki palangės ir nuo radiatoriaus apačios iki grindų. Tai leis atiduoti reikiamus šilumos kiekius patalpoms ir šildymas bus efektyviausias. Taip pat, esant pakankamiems tarpams tarp radiatoriaus ir palangės bei grindų, ateityje bus lengviau atlikti reikiamus radiatoriaus priežiūros, remonto darbus.

  Skirtingų radiatorių rūšių montavimas

  Radiatorių montavimo specifika kiek skiriasi priklausomai nuo jų rūšies. Dažniausiai prekyboje rasite iš plieno, ketaus ar aliuminio pagamintus radiatorius, kurie išskiriami į du tipus: plokštinius ir sekcijinius. Rekomenduojame rinktis kokybiškus plieno radiatorius, kurie labiausiai atitinka visus poreikius ir yra praktiškiausi. Šie radiatoriai veikia konvekciniu principu ir efektyviai paskirsto šilumą patalpose. Padėsime išsirinkti jūsų poreikiams tinkamiausią radiatorių ir jo galingumą pagal tikslius apskaičiavimus ir montavimo reikalavimus.

  Radiatorių šilumos ekrano montavimas

  Įsirengti šilumos ekranus tikrai vertinga, kadangi su jais patalpose efektyviau kontroliuojamas šildymas pakeliant bendrą temperatūrą net vienu ar dviem laipsniais. Tai padeda ir šilčiau gyventi, ir daugiau sutaupyti. Radiatorių šilumos ekrano montavimas nėra sudėtingas, prietaisas paprastai montuojamas už radiatoriaus. Tokie ekranai nerenka dulkių, juos galima įrengti sunkiai prieinamose kambarių vietose. Ekranas montuojamas saugiu atstumu, bent per 2–3 cm nuo radiatoriaus tam, kad būtų užtikrintas laisvas oro cirkuliavimas.

  Radiatoriaus termostato montavimas

  Termostato montavimas taip pat yra daugiau dėmesio reikalaujantis radiatorių įrengimo etapas, kurį svarbu atlikti tinkamai. Termostatai leidžia kontroliuoti kambario temperatūrą ir palaikyti optimalią šilumą bei energijos sąnaudas. Montuoti termostatinius ventilius reikėtų atsižvelgiant į individualias patalpos sąlygas. Termostatas turėtų būti įrengtas taip, kad cirkuliuojantis oras patalpose turėtų galimybę netrukdomai pasiekti jutiklį. Ši detalė montuojama kartu su distanciniu jutikliu ir reguliatoriumi.

  Radiatorių tvirtinimas prie sienos

  Baigiamasis darbų etapas yra pritvirtinti radiatorių prie sienos ir sujungti jį su vamzdynais. Tai atliekant negali būti apsieita be specialių tvirtinimo įrankių ir raktų, atliekant darbus būtina laikytis visų saugumo priemonių, kad vanduo neištekėtų. Radiatorių tvirtinimas prie sienos nėra sudėtingas, komplekte paprastai rasite savo pasirinkto radiatoriaus tipui reikalingas tvirtinimo detales ir laikiklius.

  Radiatorių montavimo darbus patikėkite specialistams

  Montuoti radiatorius nėra paprasta. Reikalingi ne tik specialūs darbo įrankiai, bet ir begalinis kruopštumas. Jeigu gerai nežinote, kaip montuoti radiatorius, geriau to ir nedarykite. Savarankiškai montuodami radiatorius galite neišvengti klaidų, dėl kurių vėliau kyla daug problemų ir vis tiek tenka perdaryti darbus iš naujo samdant specialistus. Geriau iš karto kreiptis į meistrus, ir ne į bet kokius, o patikimus ir patyrusius, galinčius garantuoti aukščiausią darbų kokybę.

  Namams24 meistrai pasirūpins profesionaliu radiatorių montavimu pagal visus jūsų poreikius. Padedame ne tik išsirinkti pagal individualią situaciją tinkamiausius šildymo įrenginius, bet ir juos tinkamai sumontuoti, užtikrinant sklandų veikimą ir ilgalaikę garantiją. Kreipkitės į mus visais rūpimais radiatorių pasirinkimo bei įrengimo skirtingo tipo patalpose klausimais.

  Nuo ko priklauso radiatorių sumontavimo kaina?

  Kaina už radiatorių montavimą priklauso nuo darbų apimties ir sudėtingumo. Daug lemia ir tai, kokio tipo radiatorius, kokiose patalpose montuojamas, koks vamzdyno tipas būdingas statiniui. Įvertinant tikslią montavimo paslaugų kainą atsižvelgiama į skirtingų aplinkybių visumą. Mūsų specialistai yra pasirengę užtikrinti palankias radiatorių montavimo kainas ir visokeriopą pagalbą kiekviename žingsnyje.

  Profesionalus radiatorių montavimas pagal jūsų individualius poreikius! Patikėkite radiatorių montavimo darbus ilgametės darbo patirties užgrūdintiems meistrams ir nepatirsite jokių rūpesčių.

 • Prenumeruok ir laimėk

  Informacija

  Prenumeruok ir gauk mūsų naujienas pirmas! Prenumeruok