Prekių katalogas

Nuo ko priklauso dujinio katilo galingumo pasirinkimas?

 • Nuo ko priklauso dujinio katilo galingumo pasirinkimas?

  Dujiniai katilai yra daugelio mėgstamas ir labai praktiškas patalpų šildymo pasirinkimas. Vis tik, norint optimaliausiai išnaudoti dujinių katilų teikiamas galimybes, svarbu juos tinkamai sureguliuoti ir prižiūrėti – tuomet su problemomis nesusidursite ir galėsite mėgautis efektyvia šiluma. Skaitykite toliau ir sužinokite apie tai, kokio galingumo dujinius katilus geriausia rinktis pagal savo poreikius.

  Katilo galingumo apskaičiavimas

  Galingumas – tai vienas iš svarbiausių dujinių katilų rodiklių, apie kurį reikia pagalvoti renkantis. Pirminis ir svarbiausias dalykas, nuo kurio priklauso katilo galingumo pasirinkimas yra šildomo ploto kvadratai, o taip pat ir tai, kaip gerai apšiltintas namas. Jeigu namas naujesnės statybos ir šiltesnis, užteks ir ne tokio galingo katilo. Senesnės statybos namuose, kur šiluma ne taip gerai išsilaiko, reikalingi galingesni katilai.

  Reikiamą katilo galingumą galima apytiksliai paskaičiuoti pagal standartą:

  • naujesnės statybos namuose šildomo ploto kvadratai dauginami iš 0,08 kW;
  • senesniuose namuose reikėtų kvadratų skaičių padauginti iš 0,1 kW.

  Visuomet vertinga dėl visa ko papildomai pridėti 10–20 % galingumo, kadangi pastatai skiriasi šilumos atidavimo koeficientu.

  Kiti pasirinkimo kriterijai

  Katilų galingumas priklauso dar ir nuo jų tipo (pakabinami ar pastatomi), todėl renkantis reikėtų atsižvelgti į įrengimo patalpose aplinkybes ir tai, ar užteks papildomos vietos. (Daugiau apie katilų pasirinkimą rasite straipsnyje „Patarimai kokį dujinį katilą rinktis, kad jis geriausiai atitiktų Jūsų poreikius“).

  Patalpos turėtų būti pakankamai didelės tam, kad šildyti dujiniais katilais būtų verta ir nepatirtumėte šilumos nuostolių. Jeigu naudosite katilą ne tik patalpų šildymui, bet ir vandens šildymui bei kitoms reikmėms, vertėtų naujai įvertinti katilo galingumą pasitariant su specialistais.

  Nepamirškite, jog tinkamai neprižiūrint katilo ir ignoruojant problemų ženklus galite susidurti su gedimais, kurie apsunkins veikimą. (Išsamiau šia tema sužinosite straipsnyje „Kokie gali būti dujinio katilo gedimai?“).

  Daugiau apie dujinių katilų veikimo savybes sužinosite, o taip pat platų įrenginių asortimentą rasite čia – https://www.namams24.lt/prekiu-katalogas/katilai/dujiniai-katilai

 • Prenumeruok ir laimėk

  Informacija

  Prenumeruok ir gauk mūsų naujienas pirmas! Prenumeruok