Prekių katalogas

Nuo ko priklauso dujinio katilo efektyvumas?

 • Nuo ko priklauso dujinio katilo efektyvumas?

  Domina dujiniai katilai ir ieškote kokybiškų bei patikimų įrangos pasiūlymų? Metas susipažinti su tuo, ką pristato profesionalūs tiekėjai. Atrasite ne tik konkrečių įrenginių pasirinkimų, bet ir daugybę naudingų patarimų kone visais dujinių katilų eksploatavimo klausimais. Vienas iš jų – nuo ko priklauso dujinio katilo efektyvumas. Šiai temai ir yra paskirtas šis straipsnis.

  Dujinių katilų privalumai

  Dujiniai katilai pagrįstai yra laikomi vienais efektyviausių. Tai išskirtinio, aukščiausio komforto lygio pasirinkimas, be abejonės, reikalaujantis ir nemažai investicijų. Ir vis dėlto, investuoti į dujinius katilus verta, kadangi jie pasižymi vienu iš didžiausių efektyvumo lygiu bei komfortu. Dujinius katilus galima panaudoti įvairioms reikmėms prijungiant juos prie skirtingų sistemų. Dėl šių privalumų dujiniai katilai mėgstami daugelio ir tai itin dažnas pasirinkimas vartotojų tarpe.

  Efektyvumo kriterijai

  Priklausomai nuo pasirinkto katilo tipo (atmosferiniai, kondensaciniai ar turbininiai) priklauso ir jų efektyvumo lygis, kuris paprastai būna skirtingas. Pagal efektyvumo lygį vienais naudingiausių paprastai yra laikomi kondensaciniai dujiniai katilai, kurių gamyba pati populiariausia, o kokybė aukščiausia. Turbininiams ir atmosferiniams katilams būdingas žemesnis naudingumo koeficientas, siekiantis 93%.

  Kondensaciniai katilai faktiškai yra vienintelis prieinamiausias pasirinkimas, tinkamas montuoti naujose sistemose. Jų efektyvumas siekia net 110%. Dujinių kondensacinių katilų sistemos veikia žemesnėmis temperatūromis. Tai puikus sprendimas norintiems įsirengti grindų šildymą.

  Grindiniam šildymui svarbiausia palaikyti reikiamą temperatūrą ir jos nedidinti daugiau kaip 50 laipsnių, šitokiu būdu išsaugant optimalų efektyvumo lygį. Kita vertus, esant per mažai temperatūrai krinta šildymo galia ir gali būti nepakankamai įšildytos patalpos, todėl svarbu atrasti balansą,

  Nepamirškite, kad dujinį katilą svarbu tinkamai sureguliuoti, kadangi nuo to nemaža dalimi priklauso dujinio katilo efektyvumas ir jo teikiama nauda. (Daugiau tema apie dujinių katilų reguliavimą rasite straipsnyje „Dujinio katilo sureguliavimas: imtis pačiam ar patikėti specialistui?“).

  Jeigu susiduriate su klausimais dėl dujinių katilų gedimo, vertinga būtų pasiskaityti straipsnį „Kokie gali būti dujinio katilo gedimai?“, kuriame rasite praktiškus ir vertingus patarimus susidūrus su probleminėmis situacijomis.

  Dar daugiau patogumo ir malonios šilumos su moderniais dujiniais katilais! Išbandykite vieną patogiausių būdų patalpų šildymui pačioms įvairiausioms reikmėms.

  Viską, ką būtina žinoti apie dujinius katilus rasite čia – https://www.namams24.lt/prekiu-katalogas/katilai/dujiniai-katilai

 • Prenumeruok ir laimėk

  Informacija

  Prenumeruok ir gauk mūsų naujienas pirmas! Prenumeruok