Prekių katalogas

5 priežastys, kodėl dujinis katilas nešildo vandens

 • 5 priežastys, kodėl dujinis katilas nešildo vandens

  Susiduriate su nesklandumais dujiniu katilu šildant vandenį? Kartais problema gali būti išspręsta labai lengvu būdu, kadangi tereikia patikrinti elektros tiekimą ir pakeisti tam tikrus katilo nustatymus. Tačiau kartais pasitaiko ir rimtesnių gedimų, kurių svarbu taisyti nedelsiant. Skaitydami toliau sužinosite specialistų patarimus, kokių veiksmų imtis katilui nebešildant vandens.

  Problemų sprendimo būdai

  Dujinio katilo sistema labai sudėtinga ir apimanti daug skirtingų procesų. Todėl ir priežasčių, kodėl nešyla vanduo, gali būti ne viena.

  Dažniausiai pasitaikančios vandens šildymo sutrikimų priežastys:

  • Katilas išsijungė dėl paprasčiausių elektros, vandens ar dujų tiekimo sutrikimų, todėl patikrinkite, ar veikia dujos, ar dega šviesa, ar iš čiaupo bėga vanduo. Gali nutikti ir taip, jog laikinai dingus elektrai ir vėl jai atsiradus automatiškai pasikeitė katilo nustatymai, todėl reikėtų patikrinti laikmatį.
  • Katilas netinkamai sureguliuotas. Dažna priežastis yra paprasčiausiai neteisingas katilo sureguliavimas, dėl ko nešyla vanduo. Jeigu gerai nežinote, kaip tai padaryti patiems, kreipkitės į specialistus.
  • Pakito slėgis. Patikrinkite dujinio katilo slėgį matuoklyje. Normalus slėgis turėtų būti 1,5 BAR. Žemesnis nei 1 BAR slėgis gali reikšti, jog nutekėjo vanduo ar sugedo vožtuvai, todėl tokiu atveju reikėtų kviestis meistrą.
  • Sutriko termostato veikla. Termostatas galėjo susidėvėti, tuomet jį reikia keisti nauju, arba tiesiog parinkti netinkami nustatymai. Galbūt nustatyta per žema vandens temperatūra ar pasitaikė kitų netikslumų, kuriuos galima išspręsti.
  • Problemos su motorizuotais vožtuvais ar diafragma. Tai sudėtingi gedimo atvejai, kuomet padės tik specialistas.

  Naujuose katilų modeliuose matysite tikslų gedimo identifikavimą su kodu, pagal kodą galima nustatyti gedimo priežastį. Kartais problemos išsprendžiamos tiesiog perkraunant katilą, tačiau tai padeda ne visada.

  Modernūs dujiniai katilai yra puikus pasirinkimas dar patogesniam naudojimui. Norėdami išsirinkti sau tinkamiausią katilą susipažinkite su straipsniu „Patarimai kokį dujinį katilą rinktis, kad jis geriausiai atitiktų Jūsų poreikius“.

  Įmanoma atrasti ir įvairių alternatyvų dujiniam šildymui, pavyzdžiui, rinktis oras-vanduo katilus. (Išsamiau apie kitas katilų rūšis, o konkrečiai apie dujinių ir oras-vanduo katilų palyginimą rasite straipsnyje „Dujinis katilas ar oras vanduo: ką rinktis?“).

  Dujinių katilų asortimentas ir išsamesnė informacija apie juos pateikiama čia – https://www.namams24.lt/prekiu-katalogas/katilai/dujiniai-katilai

 • Prenumeruok ir laimėk

  Informacija

  Prenumeruok ir gauk mūsų naujienas pirmas! Prenumeruok