Saulės elektrinės

 • Saulės kolektoriai – nepriklausomas būdas elektros energijos ir karšto buitinio vandens pašildymui. Saulės kolektoriai nesuteikia visos reikiamos energijos namams šildyti, todėl gali būti naudojami tik kaip papildomą energiją teikianti sistema, kartais naudojama baseino vandens pašildymui.

  Prekių nėra.
 • Kolektoriai montuojami ant šlaitinių namų stogų, gali būti pritaikomi ir montuojami ant sienų ar balkonų. Saulės kolektorių montavimo kryptis – pietūs. Jie saulės energiją kaupia visus metus, nepriklausomai nuo to, ar orai saulėti, ar debesuoti. Svarbu paminėti, kad dėl saulės spindulių išsisklaidymo ir debesuotumo, energijos sukaupiama mažiau.

  Saulės kolektoriai būna 2 tipų – vakuuminiai ir plokštieji. Pagrindiniai šių kolektorių skirtumai yra tokie: plokščiuosiuose absorberių sukaupta šiluma perduodama į sistemas vamzdeliu, kurie turi šilumos izoliaciją, o vakuuminiuose šilumos izoliacijos nėra, nes šilumos izoliacijos funkciją atlieka pats vakuumas (šilumos praradimas lygus 0). Dėl šių savybių skiriasi ir regionai, kuriuose naudojami vakuuminiai arba plokštieji kolektoriai.

  Pietinėse šalyse užtenka turėti plokščiuosius, ten saulės energijos yra perteklius, todėl apie praradimus perduodant energiją galvoti prasmės nėra. Šiaurinėse šalyse atvirkščiai – vyrauja dažnas debesuotumas, todėl vertinama visa surenkama saulės energija ir plačiau naudojami vakuuminiai saulės kolektoriai.

  Saulės kolektorių veikimo principas paprastas: saulės energiją sugeria absorberis, ji kaupiama kolektoriuje ir perduodama vamzdeliais (vakuuminiuose – vamzdeliuose vakuumas, plokščiuosiuose – vamzdeliai izoliuoti nuo šilumos pralaidumo) į specialų siurblį, kuris perduoda energiją į vandens šildytuvą (ar šildymo sistemą) bei reguliuoja, kad saulėtą dieną į sistemą nepatektų per didelis kiekis energijos. Vandens šildytuve šiuo atveju naudojami 2 gyvatukai: į vieną energiją tiekia saulės kolektoriai, į kitą – kitas energijos tiekimo šaltinis, kuris įjungiamas kai davikliai fiksuoja nepakankamą saulės energijos kiekį.

  Įvairaus tipo saulės kolektoriai bei gausus jų asortimentas internetinėje „Namams24“ parduotuvėje patrauklia kaina. Prekes apžiūrėti ir išsirinkti tinkamiausią variantą galite internetu. Užsakymus pristatome per kurjerius sekančią darbo dieną, o Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, ar Utenoje prekes galite atsiimti ir patys - tą pačią darbo dieną.