Prekių katalogas

Kiek kainuoja įsirengti geoterminį šildymą 2022 m.?

Kiek kainuoja įsirengti geoterminį šildymą 2022 m.?

Galvojate apie geoterminį šildymą savo namo sklype? Metas ilgai nelaukti ir paversti planus realybe, kadangi geoterminis šildymas yra vienas iš labiausiai atsiperkančių, o tuo pačiu ir efektyviausių. Tai ilgaamžė investicija, skirta ateičiai. Toliau skaitydami sužinosite kokių apytiksliai kainų tikėtis esamu metu ir galėsite apsispręsti dėl įrengimo. 

Ar geoterminio šildymo įrengimas kompensuojamas?

Priklausomai nuo konkrečios situacijos, geoterminės jėgainės įrengimo darbai galėtų kainuoti apie 12–14 tūkst. eurų. Investiciją labai didina jau vien paties gręžinio kasimas, kas pareikalauja kone pusės lėšų. Labai daug kas priklauso ir nuo gręžinio gylio (išsamiau apie pageidaujamą gręžinio gylį galėsite sužinoti straipsnyje „Kokio gylio gręžinys reikalingas geoterminiam šildymui įsirengti?“).

Lauko kontūrai, arba kitaip kolektoriai taip pat sudaro didelę išlaidų dalį. Kiek pigiau atsieina geoterminiai šilumos siurbliai, kurių gali būti labai įvairių rūšių.

Bet kokiu atveju, rimtai svarstantiems įsirengti geoterminę jėgainę yra sudarytos galimybės pretenduoti į paramos gavimą, tad didelės kainos neturėtų tapti kliūtimi. Geoterminio šildymo įrengimas yra kompensuojamas atitinkantiems keliamas sąlygas.

Šiluma – didžiausias turtas

Pastaruoju metu šildymas sparčiai brangsta, kaip ir elektra. Tai pasakytina tiek apie centrinį šildymą, tiek apie brangstančias malkas bei kitas kuro rūšis kūrenantiems savo namuose individualiai. Ekonomine prasme neramūs laikai, kuomet atrodo, jog stabilu nėra niekas, jau savaime diktuoja savas sąlygas ir skatina įsivesti nuosavą, nepriklausomą elektros bei šilumos šaltinį, kurio stabilumu galėsite būti užtikrinti. Geoterminis šildymas šiuo atveju yra, ko gero, pati puikiausia ir taupiausia išeitis. (Kodėl – išsamiau sužinosite straipsnyje „Geoterminis šildymas – kas tai?“).

Suprantantys tai, apie ką kalbama, kaip ir vertinantys šilumą tartum didžiausią šių laikų turtą tikrai neturės abejonių dėl geoterminės elektrinės įrengimo. Klausimas tik – kokius konkrečiai įrenginius rinktis ir kaip juos pritaikyti savo individualioje sklypo aplinkoje, per kiek laiko atsipirks investicijos. Įrengimo variantų gali būti daug ir įvairių, todėl dėl jų geriausia pasitarti su specialistais.

Investuokite į patikimą, ekologišką, ilgalaikę šilumą ir tikrai nenusivilsite! Geoterminis šildymas bus pati puikiausia ir prieinamiausia išeitis.

Daugiau apie geoterminio šildymo įrenginius bei jų kainas sužinosite – https://www.namams24.lt/silumos-siurbliai/geoterminiai