Prekių katalogas

Horizontalus ar vertiklaus geoterminis šildymas?

Horizontalus ar vertiklaus geoterminis šildymas?

Daugelis svarstančių apie geoterminio šildymo įrengimą savo žemės sklype susiduria su klausimu, kokius lauko kontūrus rinktis – horizontalius ar vertikalius? Iš tiesų, vienareikšmiško atsakymo nėra, kadangi daug kas priklauso nuo specifinių aplinkybių, kaip ir nuo jūsų poreikių. Šiame straipsnyje trumpai peržvelgsime abiejų iš šių būdų trūkumus bei privalumus ir tuomet galėsite lengviau išsirinkti. 

Žemės gelmių turtas – didžiausia vertybė

Geoterminė šiluma, dar kitaip vadinama žemės gelmių šiluma yra didelė gamtos dovana, kuria pasinaudoti tikrai verta. Tai vienas iš patogiausių šilumos gavimo būdų, kuriam yra mažai lygių (išsamiau apie geoterminį šildymą skaitykite straipsnyje „Geoterminio šildymo privalumai ir trūkumai“). Jeigu jau apsisprendėte dėl geoterminės jėgainės įrengimo, metas pagalvoti apie jos tipą ir pritaikymo galimybes.

Kuo skiriasi vertikalūs ir horizontalūs lauko kontūrai?

Esminis horizontalių ir vertikalių lauko kontūrų skirtumas yra tas, jog vertikaliems įrengti reikalingas gilus gręžinys, kai tuo tarpu horizontalūs kontūrai įrengiami žemės paviršiuje. Jeigu sklype turite daug vietos, galite įsirengti horizontalius lauko kontūrus, tačiau jei ploto nedaug, pravarčiau būtų rinktis vieną ar kelis gręžinius. Tokiu atveju, sklypo dydis tarsi savaime padiktuoja reikiamą atsakymą – jeigu žemės plotas per mažas svarstyti net nėra reikalo, žinoma, kad tuomet rinksitės vertikalųjį geoterminį šildymą.

Vertikalus geoterminis šildymas iš tiesų yra brangesnis nei horizontalus. Jau vien gręžinio kasimas pareikalauja nemažų išlaidų. (Išsamiau apie vertikalius gręžinius ir jų gylį sužinosite straipsnyje „Kokio gylio gręžinys reikalingas geoterminiam šildymui įsirengti?“).

Horizontalaus šildymo didžiausias trūkumas yra tas, jog reikalingas net kone 3 kartus didesnis žemės paviršiaus plotas nei šildomas plotas, todėl toks įrengimas nėra laikomas labai praktišku pasirinkimu lyginant su vertikaliuoju. Vis dėlto, jeigu turite pakankamai didelį žemės sklypą ir norite išvengti didesnių išlaidų reikalaujančio gręžinių kasimo, galite pasinaudoti ir šiuo įrengimo būdu.

Pasitarkite su specialistais, kurie pagal konkrečią situaciją ir aplinkybes rekomenduos jums tinkamiausius geoterminės jėgainės įrengimo būdus.

Daugiau apie geoterminio šildymo įrenginius sužinosite https://www.namams24.lt/silumos-siurbliai/geoterminiai